به همت اداره تبلیغات اسلامی و همکاری کانون مداحان شهرستان رودبار نشست مشترک سرپرست اداره تبلیغات اسلامی با بانوان مداح با حضور رئیس کانون مداحان این شهرستان برگزار شد .

در این جلسه که با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید آغاز شد سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان رودبار ضمن خیر مقدم و عرض تسلیت به مناسبت ایام فاطمیه طی سخنانی اظهار داشت :  مبلغاتی که  در زمینه اشاعه فرهنگ دینی فعال هستند به نوعی همکاران ما در اداره تبلیغات اسلامی هستند . 

 

 حجت الاسلام ابراهیم عباسپور ضمن ضرورت بیان معارف اسلامی در جلسات بانوان ، بحث عفاف و حجاب را جزء ضرورتهای اولیه قابل بیان در اجتماعات بانوان دانستند و گفتند : در مجالس زنانه فقط به خواندن قرآن یا اشعار و روضه قناعت نشود بلکه با مسلح شدن خواهران به زیور علوم اسلامی با معرفی کتابهای مفید علی الخصوص کتب استاد مطهری به حاضران سفارش نمودند که در این کتب با استفاده از آیات و روایات با استدلال به موضوعات پرداخته شده و لذا می تواند به شما توان پاسخگویی به سوالات در این باب خاصه به نسل جوان را بدهد .

حجت الاسلام عباسپور سپس به عمق بخشیدن به مسائل و اشعار و روضه های قابل ارائه در مجالس زنانه تاکید نمودند و گفتند : به گفته ها و شنیده ها و حتی اشعار و مطالب متفرقه به عنوان روضه در جلسات پرداخته نشود چون همانگونه که اجر گریاندن در ایام حزن معصومین (ع) بسیار است ، تحریف و خدای ناخواسته تحقیر شخصیت آنان بسیار عقاب دارد و گوینده را مدیون شخصیت والای آنان می نماید .

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی رودبار از جمیع خواهران مبلغه در خواست نمود با توجه به اینکه احکام شرعی اختصاصی بانوان بسیار زیاد است و بعضی از احکام نیاز به تفسیر و توضیح برای مکلفان دارد ، آموزش دیدن در این باب جزء ضروریات مبلغات است .

لازم به ذکر است خانم زینب یگانه نائب رئیس کانون مداحان شهرستان رودبار در ابتدای این جلسه گزارشی از فعالیت های کانون مداحان در سال گذشته را ارائه نمودند .

گفتنی است 36 نفر از بانوان مداح عضو کانون مداحان شهرستان رودبار هستند .
برچسب ها :
ک ,