رئیس کانون مداحان شهرستان رودبار، اظهار داشت: تاسیس کانون مداحان از 5 سال قبل در کشور و متعاقب آن در شهرستان رودبار شروع به فعالیت نمود.

عباس آبزن با بیان اینکه شناخت ذاکران، مداحان و مادعان یکی از وظایف کانون مداحان است، ادامه داد: اطلاعات مداحان و ذاکران اهل بیت در تمام نقاط شهرستان جمع آوری و پس از تشکیل پرونده در سازمان تبلیغات رودبار به ثبت رسید.

وی اضافه کرد: در این طرح حدود 130 ذاکر، شناسایی و پرونده ها به سازمانهای تبلیغات اسلامی و بنیاد دعبل خذایی انتقال داده شد.

وی شرکت در کلیه جلسات، حضور در مساجد، بررسی نحوه عملکرد ذاکران در مساجد، شرکت در کلاسهای کشوری از جمله تهران، قم و همدان به عنوان پیر غلام از استان گیلان و توزیع کتاب های مداحی سازمان تبلیغات به همراه نوار به مداحان را از اقدامات رئیس کانون مداحان عنوان نمود.

وی همچنین برگزاری جشنها، آیین های مذهبی، عزاداری های اهل بیت، برگزاری همایش پیرغلامان اهل بیت، قدردانی و اهدای هدیه به 60 ذاکر اهل بیت توسط فرماندار رودبار، برگزاری جشن کبوتران حرم ویژه ولادت امام رضا(ع)، همایش فرهنگ سازان عاشورا، اعزام مداحان نامی به مساجد در ایام محرم و صفر، برگزاری همایش شیر خوارگان حسینی در رستم آباد را از دیگر اقدامات کانون مداحان برشمرد.

وی از بیمه سه مداح در شهرستان رودبار خبر داد و گفت: طی دستور رهبر معظم انقلاب به بنیاد دعبل 52 مداح استان گیلان مشمول بهره مندی بیمه مداحان بودند که در این ارتباط 3 مداح در شهرستان رودبار بیمه شدند.

وی از برگزاری مجمع ذاکرین شهرستان خبر داد و گفت: نشست مجمع ذاکرین در هر ماه یک بار به منظور ارزیابی صدا، بیان و معلومات مداحان انجام می گیرد.