به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی گیلان ، حجت‌الاسلام جمال یاری در جمع مداحان استان گیلان اظهار کرد : مداحان باید در كنار روحانیت، واقعیت‌ها را بازگو و از بیان مطالب غیرواقعی خودداری كنند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی گیلان تصریح کرد : مداحان در این جنگ نابرابر فرهنگی و اعتقادی که مقام معظم رهبری از آن به ناتوی فرهنگی تعبیر فرمودند می توانند پیشگام باشند .

وی با اشاره به تبلیغات وسیع فرقه های منحرف بیان داشت : در این زمینه باید مداحان با شناخت كامل اطلاع‌رسانی کرده تا شاهد گسترش معارف اهل‌بیت (علیهم السلام) در جامعه بوده و از طرفی پاسخگوی نیازها و شبهات جوانان باشیم.

حجت‌الاسلام یاری تاکید کرد : برگزاری این گونه کارگاه و دوره های آموزشی نباید فقط با هدف زیبایی صوت و صدا باشد و بلکه باید به محتوای مداحی و ارزش معنوی آن نیز پرداخته شود .

وی با اشاره به ارزش معنوی مداحی گفت : مداح فقط باید ستایشگر ائمه اطهار(علیهم السلام) باشد که در این صورت، مداحی از جلوه های روشن محبت و پیوند مردم با اهل بیت (ع) خواهد بود .

مدیر کل تبلیغات اسلامی گیلان اضافه کرد: ائمه معصومین (علیهم السلام) نیز از مداحان و ذاکران تقدیر و تجلیل می کردند، صله می دادند در حق آنها دعا می فرمودند و برای این کار فضیلت و ثواب بسیار بیان نموده اند.

در پایان این مراسم از تعدادی از مداحان استان با اهداء لوح سپاس تجلیل به عمل آمد.

یادآور می شود : این مراسم 9 شهریور در سالن ولایت اداره کل تبلیغات اسلامی گیلان با حضور بیش از 200 نفر از مداحان استان برگزار شد.