نشست مجمع ذاکرین شهرستان رودبار به همت کانون مداحان و جمعی از ذاکران اهل بیت (ع) در حسینیه مصلی امام خمینی(ره) شهر رودبار برگزار شد.

رئیس کانون مداحان شهرستان رودبار، در این نشست اظهار داشت: حضور جمعی از مداحان شهرستان رودبار در کارگاه آموزشی مداحی استان گیلان که با حضور رئیس کانون مداحان کشور برگزار شد از جمله اقدامات این کانون است.

عباس آبزن از عدم اختصاص اعتبارات کانون مداحان ابراز نگرانی کرد و گفت: کانون مداحان رودبار هیچ گونه اعتباری ندارد.

وی از پرونده سازی 140 مداح در رودبار خبر داد و گفت: ساماندهی مداحان شهرستان رودبار در 4 سطح در دستور کار قرار گرفته است و در آینده برای مداحان براساس سطح بندی کارت شناسایی صادر خواهد شد.

این مسئول با بیان اینکه شناخت ذاکران، مادحان یکی از وظایف کانون مداحان است، ادامه داد: اطلاعات مداحان و ذاکران اهل بیت در تمام نقاط شهرستان جمع آوری و پس از تشکیل پرونده در سازمان تبلیغات رودبار به ثبت رسید.

این مسئول، در ادامه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم نادر محبی از ذاکران اهل بیت شهرستان رودبار، درگذشت وی را به خانواده آن مرحوم تسلیت گفت.

وی از برگزاری مجمع ذاکرین شهرستان خبر داد و گفت: نشست مجمع ذاکرین در هر ماه یک بار به منظور ارزیابی صدا، بیان و معلومات مداحان انجام می گیرد.

آبزن شناخت مقاتل را دیگر ویژگیهای یک مداح عنوان نمود و گفت: یک مداح باید لااقل 2 مقتل را بخواند تا بتواند مطلبی درست و صحیح که باعث عزت اهل بیت است را به مردم ارائه کند.

وی سبک های غیر متعارف، تقلید صدا و برهنه شدن سینه زن ها را از آفات مداحی عنوان کرد و گفت: یک مداح باید آسیب های مداحی را بداند و از آنها دوری جوید.
برچسب ها :
کانون مداحان رودبار ,  مصلی امام خمینی(ره) رودبار ,  عباس آبزن ,  نادر محبی از ذاکران اهل بیت شهرستان رودبار ,  استان گیلان ,  مجمع ذاکرین ,