به گزارش خبرنگار سرویس مذهبی ۸دی نیوز، اجتماع مداحان، شاعران و بانیان هیأتهای مذهبی استان گیلان عصر امروز(پنجشنبه) در مسجد حاج صمدخان شهر رشت برگزار شد.

حسین سازور از مداحان برجسته کشور که مهمان گیلانی ها بود در این نشست با بیان اینکه نوکر سیدالشهدا(ع) این لقب نوکری را با هیچ متاعی عوض نمی کند، خاطرنشان کرد: عظمت مدح امام حسین(ع) به قدری زیاد است که خداوند، ملائکه، انبیاء و ائمه(ع) نیز مداح این امام هستند.

7

وی با بیان اینکه مداح نباید از نماز شب غافل باشد، اظهار کرد: اگر مداحی یک وظیفه است، باید حرکت جهادی در این زمینه انجام داد.

این مداح معروف کشور با اشاره به اینکه میانگین سپاه امام حسین(ع) در مقابل لشکر یزید ملعون “یک به هزار” است، تصریح نمود: اباعبدالله الحسین(ع) خرج خدا را هم دارد می دهد چرا که در روایتی آمده است که اگر حسین(ع) نبود، خدا عبادت نمی شد.

سازور با تأکید بر اینکه مداح باید بیدار و گوش به فرمان مقام معظم رهبری باشد، ابراز نمود: یک مداح اهل بیت(ع) باید حتما دشمن خود را به درستی بشناسد.

4

این ذاکر آل محمد(ص) در واکنش به اظهارات اخیر برخی از سیاسیون کشور مبنی بر حذف شعار “مرگ بر آمریکا” هشدار داد: این افراد می خواهند برائت را از ما بگیرند؛ می خواهند کاری کنند “مرگ بر آمریکا” از بین برود، به جایش “درود بر آمریکا” بیاید و بعد هم “قربانت بروم اوباما” و … جایگزین شود که ما باید حواسمان جمع باشد و در مجالسمان انتظارات رهبر انقلاب و مراجع تقلید را بر آورده کنیم.

این شاگرد برجسته حاج منصور ارضی همچنین اذعان داشت: خواننده امام حسین(ع) باید موضع گیری مشخصی داشته باشد، بین جبهه حق و باطل یکی را انتخاب کند و بداند که حد وسطی در این زمینه نداریم.

15

محمد عباسپور دبیر مجمع ستایشگران ولایت استان گیلان نیز در این نشست بر لزوم اتحاد و همفکری مداحان گیلانی تأکید کرد و اظهار نمود: طبق فرمایش مقام معظم رهبری “مداحی یک هنر است و هنر نیز باید آموخته شود” و علم مداحی را باید از کسانی که در این مسیر گامی بزرگ نهادند آموخت.

لازم به ذکر است که در ابتدای این جلسه دو تن از شاعران گیلانی نیز اشعاری در وصف اهل بیت(ع) قرائت نمودند.
برچسب ها :
کانون مداحان شهرستان رودبار ,  حسین سازور ,