به گزارش خبرنگار زیتون خبر، حجت الاسلام والمسلمین مسعود داودی در مراسم جشن عید غدیرکه در مسجد جامع روستای چهارمحل بزرگترین روستای رودبار برگزار شد، اظهار کرد: عید غدیر سند و شناسنامه شیعیان است.

وی برپایی هرچه باشکوه تر شدن جشن غدیر را مورد تاکید قرار داد و افزود: برگزاری جشن عید غدیر انتقال فرهنگ غدیر به نسل جدید جامعه است.

777ds

امام جمعه شهرستان رودبار، ابراز داشت: پیامبر اکرم برای هدایت بشر از طرف خداوند متعال فرستاده شده است و قرار نیست این هدایت گری بعد از ۲۳ سال از پیامبری پیامبر به اتمام برسد بنابراین خداوند متعال علی را برای جانشینی معرفی می کند.

وی با بیان اینکه در واقعه غدیر عده ای نمی خواستند پیامبر(ص) علی(ع) را معرفی نماید، متذکر شد: وقتی پیامبر اعلام می کند کسانی که جلوتر رفتند گویید برگردند و آنهایی که عقب مانده اند برسند به معنای آن است که باید همگام ولایت بود نه جلوتر و نه عقب تر از آن.

حجت الاسلام داودی، اضافه کرد: عید غدیر عید هماهنگی و همقدم بودن با ولایت است و کسی نباید از ولایت پیشی بگیرد با عقب بماند.

وی با بیان اینکه عده ای به خاطر تندروی ها در طول تاریخ به اسلام ضربه زده اند، ابراز داشت: کشتار مردم عراق و سوریه به خاطر تندروی ها است.

امام جمعه شهرستان رودبار، ابراز کرد: عده ای به خاطر کندروی هم در مسیر دین گام برنمی دارند.

به گزارش زیتون خبر، اجرای مدیحه سرایی و سرود و اهدای هدایای نقدی از سوی سید بزرگوار برادر شفیعی از دیگر برنامه های این مراسم بود.

ee32

33hg
برچسب ها :
کانون مداحان شهرستان رودبار ,  امام جمعه رودبار ,