به گزارش زیتون خبر، عباس آبزن، با اشاره به اینکه مداحان آنان حافظان امامت، ولایت و پاسداران فروع، اصول و عقاید دینی هستند، اظهار کرد: مداح باید با دوری از فرقه گرایی و دیگر جریانات منحرف توجه ویژه ای به دین و آموزه های آن داشته باشد و عقاید اسلامی و ارزش های آن را آن گونه که قرآن و سنت پیامبر(ص) اجازه داده است به جامعه ترویج دهد.

وی ادامه داد: مداحان باید در برنامه های خود از اشعار پرمحتوا و حاوی نکات اخلاقی و پندآموز استفاده کنند و تنها به بیان اشعار احساسی نپردازند و به سمت تقلید نیز پیش نروند.

عضو کانون مداحان استان گیلان، جایگاه مداحان را بسیار بزرگ دانست و گفت: اگر خطبا و گویندگان و سخنوران فردای قیامت می بالند که مردم را به سمت معارف دین فراخواندند، مرثیه سرایان نیز پا به پای خطبا می توانند بگویند ما بر اساس شوری که به پا کردیم نسلی را به سمت دین فراخواندیم، گاهی اثر یک شعر از یک ساعت سخنرانی بیشتر است، چرا که مداحان اوج حب و محبت نسبت به اهل بیت (ع)و اوج بغض را نسبت به دشمنان اهل بیت (ع) ایجاد می‌کنند و دین اسلام چیزی جز این حب و بغض نیست.

این مسئول با تاکید بر اینکه مداح باید بصیر و ولایت‌مدار باشد و جایگاه رفیع ولایت را خوب بشناسد، خطاب به مداحان یادآور شد: مداحان به علما و بزرگان بسیار توجه کنند و از آنان درس بگیرند برای مردم نیز عنوان دارند.
برچسب ها :
کانون مداحان رودبار ,  عباس آبزن ,