به گزارش زیتون خبر، عباس آبزن رئیس کانون مداحان رودبار در جلسه هیئت رئیسه کانون مداحان رودبار، بکارگیری از شعرهای وزین با بهره گیری از مطالب تاریخی دقیق و صحیح را ضروری دانست و با اشاره به این که رعایت اخلاق اسلامی توسط یک مداح ضرورت دیگری برای فعالیت در عرصه مداحی است، گفت: یک مداح باید به لحاظ اخلاق، رفتار و گفتار دارای اخلاقی شایسته و نیکو بوده و با خلق و خو و همچنین رفتار خود،الگوی اسلامی خوبی برای مخاطبان باشد.

وی در ادامه افزود: لازم است مداحان از طریق اشعار سودمند و سازنده، زمینه آگاهی بخشی به مخاطبان را فراهم کرده و اطلاعات دقیق و مفیدی ارائه کنند.

رئیس کانون مداحان شهرستان رودبار، تصریح کرد: کانون مداحان فاقد هرگونه درآمد و منبع اعتباری است و تا کنون هم به احترام اهل بیت علیم السلام برای دریافت اعتبار پیش هیچ مسئولی سرخم نکرده است.

927087

بازرس کانون مداحان شهرستان رودبار نیز، نسبت به ورود برخی از خرافات در مداحی و مجلس مذهبی هشدار داد و گفت: مداحان در جلوگیری از ورود برخی انحرافات به مجلس اهل بیت اثر گذار باشند.

یاسر شهابی، ابراز داشت: یک مداح خوب و مناسب باید آشنایی حداقل و مختصری با زندگانی معصومین(ع)، فعالیت ها و اقدامات آنها داشته باشد تا بتواند به نحوی شایسته، ویژگی های اهل بیت (ع) را مطرح کرده و در ارتقاء شناخت عمومی مؤثر واقع شود.

خانم شکوری مسئول واحد خواهران کانون مداحان رودبار نیز از برگزاری جلسات آموزش مداحی ویژه خواهران خبر داد و گفت: این دوره از کلاسها در سطح شهرهای مرکزی رودبار برگزار می شود.

دبیر کانون مداحان رودبار نیز در این جلسه برگزاری نشست های مجمع الذاکرین را فرصتی برای تبادل تجربه مداحان رودبار برشمرد و گفت: این نشست ها به صورت مستمر در شهرستان برگزار می شود.

مجتبی عسکری از سنگ اندازی ها در برپایی مجالس مذهبی در رودبار گلایه کرد و گفت: هیئت های مذهبی، اداره تبلیغات اسلامی و کانون مداحان شهرستان که متولیان برنامه های مذهبی در رودبار هستند می توانند ظرفیتی را برای انتقال آموزهای دینی و سیره ائمه اطهار فراهم کنند.
برچسب ها :
کانون ,